Biowet Puławy Sp. z o.o.

jest w pełni polską, nowoczesną wytwórnią leków weterynaryjnych

Poprzez swoją działalność, w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony zdrowia zwierząt i ludzi. Zabezpiecza służbę weterynaryjną, polskie rolnictwo i hodowców w skuteczne i bezpieczne leki najnowszej generacji. Obecnie w ofercie firmy znajduje się prawie 70 preparatów obejmujących: szczepionki, preparaty diagnostyczne,  antybiotyki,  preparaty wapniowe,  sulfonamidy, środki przeciwpasożytnicze, preparaty mineralno-witaminowe  oraz  wiele innych specjalistycznych grup leków przeznaczonych dla różnych gatunków zwierząt.

HistoriA I Dobre tradycje

W ciągu 95 lat preparaty wytwarzane w Puławach miały znaczący udział w opanowaniu, zwalczaniu i kontroli takich groźnych chorób jak: księgosusz (wirusowa choroba bydła), gruźlica, brucelloza, rzekomy pomór drobiu, warroza pszczół.

Innowacyjność i ciągłe poszukiwanie

Biowet opiera swoją działalność na badaniach naukowych, prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami naukowymi w Polsce.

Inwestujemy w jakość i bezpieczeństwo

Celem firmy jest wytwarzanie bezpiecznych i skutecznych produktów leczniczych, o odpowiedniej jakości, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawa farmaceutycznego.

Prywatyzacja

1997

Decydujące dla istnienia Biowetu okazały się lata 90-te. Została wtedy podpisana ,,Uchwała o prywatyzacji zakładu w formie spółki pracowniczej’’. Po zakończeniu procesu prywatyzacji, w 1997r. wszyscy pracownicy stali się udziałowcami i jednocześnie właścicielami przedsiębiorstwa. Z perspektywy lat okazało się, że prywatyzacja firmy jako jedna z nielicznych w Polsce, była wysoce udana.